Začněte odebírat novinky a získejte 5% slevu na první nákup!

Jak zařídit dětský pokoj pro dvě děti

Zařízení dětského pokoje je sice krásný, ale poměrně náročný úkol. Vzhledem k tomu, že Vaše ratolest bude využívat dětský pokoj komplexně ke všem zálibám i potřebám, je nutné dbát na požadavky dítěte. Skloubit všechny funkce do jedno pokoje může být poměrně složitý problém. A co teprve, mají-li se do pokoje vtěsnat děti dvě? 

Pokud zařizujete dětský pokoj pro dvě holčičky nebo dva chlapce, je jeho zřizování samozřejmě o něco snazší, než pokud jsou sourozenci odlišného pohlaví. Každému se líbí jiné barvy, jiný nábytek a obvykle mívá každé pohlaví i jiné zájmy. Aby byly obě děti spokojené, je tedy nutné dojít k nějakému kompromisu.

V barevném provedení pokoje – tedy výmalby, tapet i samotného nábytku se zaměřte na neutrální základ – vhodné jsou přírodní odstíny, jako je zelená, žlutá, béžová nebo bílá. Dalším problémem při zařizování pokoje pro dvě děti je prostor. Vybavení pokoje snad jen s výjimkou šatní skříně je nutné vždy duplikovat, sdílení jednoho pracovního stolu by mohlo vést k hádkám a k celkovému zmatku. V případě dostatečně velkého dětského pokoje není problém rozmístit všechny kusy nábytku klasicky tak, aby nebyla narušena funkčnost. Pokud je vyhrazená místnost pro děti menších rozměrů je nutné se zaměřit na praktické možnosti řešení. Obecně platí, že bychom měli vybírat nábytek variabilní, ale přitom kvalitní a funkční, který pomůže ušetřit chybějící centimetry.

Nábytek Čilek nabízí několik speciálních systémů, které Vám usnadní práci s vymýšlením, jak zařídit dětský pokoj pro dvě děti a přitom neztratit tolik žádoucí prostor pro hraní a jiné činnosti.

Největším úskalím při navrhování pokoje pro dvě děti jsou postele. Nabízí se varianta vysouvacího lůžka opatřené kolečky, které jednoduše ráno zasunete. Například postel Royal s výsuvem Royal nebo postel Mochavýsuvem Mocha.

Další možností jsou patrové postele, na které jsme upozorňovali v předchozím článku. Výhody tohoto uspořádání jsou nesporné, jako příklad můžeme uvést Black Pirate či Flora, ke kterým je také možné pořídit další výsuv a získat tak další provizorní lůžko nebo úložný prostor.

pokoj-pro-dve-divky-royal