Začněte odebírat novinky a získejte 5% slevu na první nákup!

Jak si vybrat

JAKÉ JSOU VAŠE MOŽNOSTI A VÝHODY?

Dětský a studentský nábytek Čilek je navrhován a vyráběn s ohledem na věk a pohlaví dítěte, především ale s důrazem na mimořádnou kvalitu a bezpečnost dětského nábytku i veškerých doplňků.

Nemusíte kupovat vždy to nejlevnější, a přesto nakupujete  ekonomicky! Vzhledem k nadčasovému designu dětského nábytku Čilek a k jeho mimořádné kvalitě – ano, opravdu máte garantovánu záruku 5 let – je pořízení dětského a studentského nábytku Čilek mimořádně výhodnou investicí. Tato skutečnost je jen podpořena faktem, že mnoho našich služeb získáváte zdarma: odborné poradenství, uskladnění nábytku do doby, než je pokoj připraven k jeho nastěhování, dopravu po celém území České republiky.

Nedělejte kompromisy, když nemusíte! To, že téměř polovina všech dětí trpí různými alergiemi, že většina dětských úrazů se přihodí v domácím prostředí, to jsou informace podložené statistikou. Vy nyní můžete Vašemu potomkovi pořídit dětský nábytek, který splňuje ta nejpřísnější kritéria bezpečnosti.

KATALOG K PROHLÉDNUTÍ

 

EXISTUJE SKUTEČNĚ BEZPEČNÝ DĚTSKÝ NÁBYTEK?

Ano, značka Čilek si označení skutečně bezpečný dětský nábytek zasluhuje plnou měrou. Samozřejmě toto hodnocení je dáno nezávislým posouzením na specializovaných pracovištích. Nejvíce jsme pyšní na certifikáty německé firmy LGA. GS certifikace je nejvyšší ocenění kvality a bezpečnosti (nejen u dětského nábytku), které může výrobce získat.

Mimo jiné to tedy znamená, že dětský a studentský nábytek Čilek je navrhován a vyráběn v souladu s přísnými bezpečnostními standardy platnými v rámci EU – pracujeme vždy jen s antikarcinogenními a antibakteriálními materiály, které vždy zpracováváme nejmodernějšími technologiemi.

Nezapomínáme ani na zvídavou a často dobrodružnou dětskou přirozenost a v každém ohledu především těmto vlastnostem přizpůsobujeme všechny prvky našeho dětského nábytku – i tento fakt patří mezi důvody, proč je dětský a studentský nábytek Čilek skutečně bezpečný a vy s jeho pomocí můžete pro své děti vytvořit nejen originální prostředí, ale také místo, kde budou vaše děti v bezpečí.

 

KDY A JAK ZAŘIZOVAT DĚTSKÝ POKOJ?

Věk 0 - 5 let

Mnoho českých rodičů řeší dilema: Má mít naše miminko samostatný dětský pokoj? Jistě, tradice postýlky umístěné v ložnici rodičů je u nás velmi silná a má své jednoznačné výhody: Pro maminku je praktičtější, když v noci nemusí k miminku odcházet do jiného pokoje. Rodiče také nemusí hned s příchodem prvního dítěte řešit pořízení většího bytu, pokud ten současný nemá místnost pro dětský pokoj. Můžete tedy začít nákupem dětské postýlky. Ideálně rostoucí.

Pokud to prostor dovolí, je velmi praktické, když se do blízkosti postýlky může umístit přebalovací pult – jednak poskytuje dostatek prostoru pro pohodlné a bezpečné přebalení, případně obléknutí dítěte, jednak ve spodní části nabízí dostatek úložného prostoru na drobné prádlo, pleny a další potřeby pro miminko.

Dvoudveřová nebo třídveřová skříň nabízí dostatek úložného prostoru, komoda na drobnější prádlo.

Kromě praktických výhod, jako je dostatek úložného prostoru na oblečení  a hračky, nabízí toto uspořádání i jednoznačně pozitivní vliv na nastavení režimu pro miminko už od narození. Pediatři a dětští psychologové se shodují na tom, že pokud je to jen trochu možné, má dítě absolvovat noční a denní spánek v jiném prostředí (dost těžko potom může dojít k tzv. obrácení spánkového režimu). Nemusíte se tedy vzdávat postýlky nebo košíku v ložnici, přes den však raději uložte miminko v jeho pokojíčku. Zde také začnete přirozeně s prvními hrami a v budoucnu budete ušetřeni dvou velkých problémů: Jak přesvědčit dítě, aby spalo mimo ložnici rodičů a jak je i se všemi hračkami odstěhovat z obývacího pokoje do dětského pokojíčku.

Věk 5 - 12 let

Pokud Vaše dítě nemělo samostatný dětský pokoj od narození, tak se Vás možná tento odstavec týká i v případě, že máte dítě ve věku 2 – 4 roky a chystáte se zařizovat dětský pokoj poprvé.

Co vše je třeba zvážit? Jaké prvky by měl dětský pokoj v této fázi života dítěte určitě zahrnovat?

Samozřejmě zásadní je odpověď na otázku, zda má dítě dětský pokoj pro sebe či zda se o něj bude dělit s jedním či dokonce dvěma sourozenci.

V případě, že zařizujeme dětský pokoj pro jedno dítě, nemůžeme vynechat následující prvky:

 • Kvalitní (dětská) postel – slovo „dětská“ uvádíme v závorce, protože všechny postele Čilek, bez ohledu na to, v jakém jsou designu, jsou konstruovány tak, aby unesly i běžnou váhu dospělého člověka (takže nemusíte mít obavy, pokud jste zvyklí mít u sebe dítě v posteli při čtení pohádky nebo chcete spát s dítětem, když je nemocné atp.) Cena každé postele Čilek zahrnuje vždy i kvalitní deskový rošt.
 • Dětský nebo studentský psací stůl – jistě, menším dětem jej zatím nemusíte kupovat, ale kolem 4., maximálně 5. roku dítěte už by měl být psací stůl pevnou součástí dětského pokoje a na Vás je, abyste zlepšovali zpočátku omezené dětské soustředění právě na tomto místě. Pracovní deska psacího stolu by měla být přiměřeně velká a měla by být z pevného materiálu – takového, který dobře odolá poškrábání a razantnějšímu čištění, které je u dětí nezbytností. Zároveň by tato deska neměla být z chladných materiálů s ostrými hranami. Všechny tyto požadavky dětské a studentské psací stoly Čilek bezezbytku splňují. Občas se setkáváme s požadavkem na rostoucí psací stoly, případně psací stoly s naklápěcí pracovní deskou. Tyto varianty psacích stolů se však často zbytečně přeceňují. Pokud si uvědomíme, u jakého stolu a na jaké židli tráví naše děti většinu času ve škole, pak komfortní posezení, které jim zajišťuje kvalitní výškově nastavitelná židle u psacího stolu Čilek, je naprosto dostačující. Mechanismy stavitelných stolů je podle našeho názoru jen zbytečně prodražují, navíc je naklápěcí pracovní deska v době, kdy pro většinu dětí je psací stůl i místem pro umístění počítače, opravdu nadbytečný segment. Dětské a studentské psací stoly Čilek jsou navrženy tak, aby byly pro děti praktické. Na drobnosti jako jsou tužky, pravítka, kalkulačka a další jsou psací stoly vybaveny prostornou zásuvkou pod pracovní deskou. Dále disponují skříňkou na učebnice a větší školní potřeby. Úložný prostor je možné rozšířit použitím nástavce na psací stůl (u některých stolů je již součástí).
 • Knihovny a police – všechny dětské a studentské pokoje Čilek jsou vybaveny různými typy knihoven, případně polic. Všechny knihovny obsahují vždy alespoň jednu velkou zásuvku (takže časopisy už také mají své místo), otevřenou část na knihy, učebnice, případně hračky a některé také uzavřenou část – skříňku. Skleněné části obsahují jen některé knihovny pro starší teenagery. Všechny knihovny Čilek mají extrémně pevné police, takže se neprohnou ani u skutečného fanouška dětských encyklopedií!
 • Šatní skříň – šatní skříně jsou jedním z prvků, na které je firma Čilek zvláště pyšná. Kompaktní tvar zaručuje maximální vnitřní prostor při minimalizaci vnějšího prostoru, který šatní skříň v dětském či studentském pokoji zabírá. Většina sérií má na výběr dokonce několik typů a rozměrů šatní skříně, nejčastěji jsou to: dvoudveřová skříň (buď s šatní tyčí přes celou šířku, nebo rozdělená na šatní a policovou část) a třídveřová skříň (širší šatní a užší policová část). Aktuálně firma Čilek u nových nebo inovovaných sérií nabízí právě u skříní nejvýraznější změny – automatické vnitřní osvětlení, dveřní závěsy s brzdami, zpevněná podstava skříně a zásuvky jako součást policové části u třídveřových skříní.
 • Komoda – komody jsou další oblíbenou součástí všech sérií dětského a studentského nábytku Čilek (v některých sériích dokonce ve dvou rozměrech – dětský a studentský nábytek Čilek si skutečně poradí prakticky s každým – i velmi atypickým – prostorem). Šatní skříně Čilek jsou prostorné a zároveň krásné, ale na drobné prádlo je komoda – pokud to prostor jen trochu dovoluje – skoro nepostradatelným doplňkem každého dětského pokoje. V dívčích sériích jsou součástí komody i zrcadla – komoda ak získává další funkci praktické, ale opět velmi hezké toaletky. A opět – tak, jak jsme u dětského a studentského nábytku Čilek zvyklí – žádný problém s manipulací se zásuvkami při velkém zatížení, žádná vratká konstrukce korpusu komody.
 • Vysouvací lůžko (bez matrace možno využít jako úložný prostor), noční stolekdětské lustry a lampičkydětské koberce ve špičkové kvalitě, dětské závěsy a dětské záclony a mnoho mnoho dalšího – to vše ještě znásobí užitnou a estetickou hodnotu dětského pokoje od firmy Čilek.

Zatím jsme se podrobněji zabývali zařízením pokoje pro jedno dítě. Jaká jsou specifika při zařizování pokoje, který bude obývat více dětí?

Samozřejmě opět zvažujeme několik faktorů:

Jsou děti v pokoji stejného nebo různého pohlaví (nebo zde zatím bude jedno dítě, ale další plánujete)?

Jak jsou si děti v pokoji věkově blízké?

Jak velký prostor může mít pro sebe každé z dětí v pokoji (zvážení nutnosti patrové postele, samostatných psacích stolů, dostatek úložných prostorů…)?

 1. V ideálním případě budou spolu v pokoji dvě věkově blízké holčičky nebo dva kluci, takže volba nábytku nebude zásadní problém (růžová či modrá barva se nestanou předmětem sporu). Ani různost věku či pohlaví nemusí s nábytkem Čilek představovat zásadní problém – několik sérií v neutrálním – ne však nutně nudném! – barevném a typovém provedení uspokojivě vyřeší i toto dilema.
 2. Stupeň důležitosti u třech zásadních prvků (postelepsací stolyskříně a úložné prostory) je velmi závislá na věku dětí. Zatímco menším dětem patrová postel nejen nebude vadit, ale dokonce si ji užijí (a navíc jim zbude více místa pro prostorově náročnější dětské hry), starší děti určitě ocení, že všechny patrové postele Čilek je možno snadno přestavět na dvě plnohodnotné (a funkčně i vizuálně totožné) samostatné postele.
 3. Pro starší děti také bude důležité, že díky variabilitě psacích stolů (menší, větší, s nástavcem, bez nástavce) se snáze dosáhne ideálu a každé z dětí bude mít vlastní psací stůl.
 4. I když společný dětský pokoj obvykle svými rozměry neumožňuje, aby každé z dětí mělo vlastní skříň, měl by být prostor ve společné skříni jasně rozdělen. Dobrým kompromisem je také pořídit každému z dětí alespoň vlastní komodu na drobnější šatstvo.
 5. Nechceme opomenout ani variantu, kdy děti obývají společný dětský pokoj, ale ten je natolik prostorný, že umožňuje, aby každý z malých obyvatel měl ve „své“ části dětského pokoje jiný nábytek. Pokud Vás tato možnost napadla, ale neumíte si představit vhodnou kombinaci, nechte si od nás zpracovat 3D vizualizaci dětského pokoje i v této neobvyklé verzi – budete určitě stejně mile překvapeni, jako už před Vámi dlouhá řada našich spokojených zákazníků.

Věk 13 - 24 let

Vaše dítě (které už v mnoha ohledech přestává být dítětem a přeje si, aby tomu odpovídal i jeho životní prostor) definitivně odrůstá dětskému pokoji v pravém smyslu tohoto slova. Pokud zůstanete věrni dětskému a studentskému nábytku Čilek, nemusíte se ani pro tuto věkovou kategorii vzdávat originality, barev a samozřejmě neopomenutelné kvality.

V kterých klíčových bodech se liší představa o dětském (teď už spíše studentskémpokoji u teenagera od představy dítěte?

 1. Nejčastěji se mění barevný požadavek – sytě růžová a jasně modrá už nemusí být favority. Často jsou však zklamáni i rodiče, kteří při nákupu barevně neutrálnějšího nábytku doufali, že tento „prožije“ s dítětem celou část jeho života v rodičovské péči. Důvod je prostý – každý po nějakém čase potřebujeme změnu. U dětí je navíc tato potřeba změny podložena skutečným psychosociálním vývojem. Nezlobme se tedy na naši slečnu, ať už chce růžový vyměnit (pro tatínka většinou nelogicky) za méně výrazný lila nábytek nebo rovnou za strohý moderní styl, který se barev „dopouští“ jen na textilních doplňcích (kde se to v té naší malé vzalo?). Pochvalme nápad našeho „mladého muže“ rozsvítit nový, barevně střízlivější nábytek židlí a sedacím pytlem v pro nás poněkud bláznivé oranžové.
 2. Děti rostou – a rostou i jejich požadavky na prostor. Dobře zařízený pokoj pro teenagera má 3 klíčové body:
 • Dostatečně prostorný psací stůl s přiléhající policí či knihovnou
 • Šatní skříň, která skutečně pojme vše potřebné (máte velkou šanci vyhnout se hromadění šatstva na často opravdu velmi podivných místech)
 • Postel – pokud to prostor jen trochu umožňuje, určitě zvolme širší postel (ideálně šířka matrace 120 cm). Myslete na to, že postel je místo, kde váš dorůstající potomek stráví většinu svého času doma. Starší děti používají postel jako pohovku (proto také pořiďte zároveň s postelí kvalitní přehoz) – učí se na ní, dívají se z ní na televizi, pracují na notebooku, čtou si, telefonují s kamarády. Doba stavění vláčků a domků pro panenky skončila – nemusíte tedy řešit, kolik místa z podlahové plochy větší postel „ukrojí“. A věřte nám – Váš teenager Váš nápad skutečně ocení.

 

NĚKOLIK CENNÝCH POSTŘEHŮ ZÁVĚREM

Na závěr našeho malého průvodce zařizováním dětského pokoje nám dovolte ještě několik málo rad, které zatím nezazněly, ale neznamená to, že by byly méně důležité:

 1. Vezměte své děti s sebou! Ať už se přijdete podívat osobně do některé z našich prodejen nebo se projdete naší nabídkou na těchto webových stránkách, nenechte stát děti stranou. Často první pokoj, který je zaujme, ukazuje, která barva na ně působí opravdu pozitivně. Při osobní návštěvě je nechte si vše osahat, poseďte s nimi v pokojích, které se dostanou u Vás doma do „užší nominace“ na Váš (vlastně ale jejich!) budoucí dětský pokoj. Povídejte si s nimi, proč je ta která série zaujala – poznáte zase více osobnost svého dítěte. A ano – v některých oblastech je potřeba děti zásadněji korigovat – je ale touto oblastí i dětský vkus?
 2. Nebuďte konzervativní! Představa Vašich rodičů o dětském pokoji… Jistě, pokud to byl vysloužilý nábytek z obývacího pokoje, nebyla to ještě úplně špatná varianta... Myslete na to, že dnešní děti už žijí a budou žít úplně jinak. Internet, cestování, moderní způsob výuky na školách – to vše dělá z našich dětí lidi s překvapivě otevřenou myslí, plné odvahy a bez zbytečných zábran v situacích, ve kterých často jejich rodiče znejistí. Přesvědčovat sedmiletou holčičku, že už je na růžovou velká a stejně starého kluka, který zná jména všech postav ze všech myslitelných filmů o autech, že ta autíčková postel je taková moc barevná a že z ní jednou vyroste, je opravdu tak trochu česká specialita. Naučme se být rádi, že máme doma děti s dětskými tužbami a představami a že – když všechno půjde jak má – tak nám (naštěstí!) nakonec ze všeho vyrostou!

 

UŽIJTE SI VÝBĚR A NÁKUP DĚTSKÉHO A STUDENTSKÉHO NÁBYTKU ČILEK!