Dětské a studentské židle k psacímu stolu

Zdravé sezení u psacího stolu, tedy správný výběr pracovní židle, je často diskutovaným tématem. Studenti, ale i menší děti, tráví velkou část volného času u počítače. A to nejen ze školní povinnosti, ale také pro zábavu. Můžeme se tomu snažit razantně zamezit, ignorovat to, nebo pořídit kvalitní dětskou židli k psacímu stolu. Ti z Vás, jež se rozhodli pro třetí variantu, nechť čtou dále. Přestože je sezení považováno za statický úkon, ve skutečnosti jde o činnost velice dynamickou. Kvalitní dětská židle k psacímu stolu má vytvořit podepírání těla, ale současně musí umožnit co nejvyšší volnost pohybu. Pro odlehčení páteře při dlouhotrvajícím sezení je dobré měnit pozice (alternativní sezení - klekačka, balanční míč). Změnu polohy a dostatek pohybu umožňují kolečka, nejčastěji na pětiramenné podnoži. Povrchovou úpravu židle pro děti a studenty doporučujeme textilní - je prodyšná i dobře čistitelná.  

                        Nov_idle_Relax

 

Hlavní parametry pracovní židle(dětské pokoje i studentské pokoje):

 

1. Nastavitelnost výšky sedadla (pneumatickým pístem): 38 - 50 cm

- výška sedacího nábytku je individuální v závislosti na výšce dítěte

- při správném sezení lýtko se stehnem svírá pravý úhel, přední část sedací plochy by měla být zaoblená

 

2. Šířka sedadla: 38 - 42 cm

 

3. Rozdíl mezi sedací a pracovní plochou: 27 - 29 cm

 

4. Hloubka sedadla: 35 - 50 cm

- je-li sed moc hluboký, tlačí sedák pod koleny, nebo se člověk pořádně neopře o opěradlo; je-li mělký, nejsou stehna dostatečně podepřena a sezení je nepohodlné

 

5. Opěradlo má zajistit opření o dolní póly lopatek, šířka 36 - 40 cm

 

6. Výška područek má umožnit ohnutí paže do pravého úhlu, délka o 10 cm kratší než přední okraj sedadla

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení