Odebírejte newsletter a získejte slevu 5% na Váš nákup!

Nábytek pro děti - materiály

Nábytek pro děti je samostatnou kategorií nábytkářské výroby. Musí splňovat daná kritéria ohledně materiálů, konstrukce, ergonomie i designu. Dnes si popíšeme materiály, z kterých je dětský nábytek vyráběn.

1. Dřevo

Dřevo je přírodní materiál, který se ve výrobě dětského nábytku uplatňuje ve formě masivního dřeva, překližovaných a aglomerovaných materiálů. Bezpečnost je přímo závislá na kvalitě materiálů a kvalitě provedení. Aglomerované materiály překonávají do značné míry nevýhody dřeva (např. rozměrovou nestálost), přičemž si uchovávají většinu vlastností dřeva. Nejčastěji jsou používané DTD (dřevotřísková deska) a MDF (středně hustá dřevovláknitá deska). Dřevní třísky/vlákna jsou pojena pomocí lepidla a tlaku. Tyto desky jsou povrchově upravené, laminované. Výhodou takových materiálů je například homogenní struktura bez přírodních vad, příznivé mechanické vlastnosti a široký sortiment (různé tloušťky, pevnosti, hustoty, povrchové úpravy). Opět ovšem apelujeme na kvalitu! 

2. Plast

Nachází uplatnění jako dekorativní, pomocný i základní konstrukční materiál. Používají se různé druhy plastů. U nábytku pro děti je důležité, aby byl zdravotně nezávadný a mechanicky odolný (např. tvrzený polypropylén a polyetylén). Výhodou je téměř neomezené tvarování, barevnost, odolnost vůči působení kapalin.

3. Kov

dětském pokoji ho nelezneme téměř výhradně v podobě nábytkového kování: 

- spojovací a nosný materiál konstrukcí dětských postelískříníkomodknihoven, atd.

- úchytky na dvířkách skříní a skříněk, pojezdy a úchytky zásuvek (noční stolkypsací stoly, komody, atd.)

- z kovů, které nepodléhají korozi, nebo nutno upravit antikorozním nátěrem

4. Ostatní

V malé míře zde najdeme také sklo - výplně dvířek, opatřeno bezpečnostní fólií (při rozbití nevytváří ostré střepy), textilie - bytové doplňky

                       studentska-izba-black (1)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení