Odebírejte newsletter a získejte slevu 5% na Váš nákup!

Pokoj pro školáka

Dětský pokoj musí respektovat požadavky dítěte, o tom není pochyb, jak se ale vyrovnat se změnami potřeb dítěte a s tím spojenými měnícími se nároky na funkci dětského pokoje? Nejzapeklitější z pohledu zařizování pokojíčku je přechod dítěte z předškolního věku do období mladšího školního věku a s ním spojenými novými povinnostmi.

Dětský pokoj, který jste před lety pečlivě zařizovali, je nutné doplnit o další funkční zónu a vytvořit tak pracovní prostor vhodný k učení a dalším školním činnostem. Základem je bezpochyby psací stůl a vhodná židle. Ideální je pořídit dítěti nastavitelný, rostoucí nábytek, kterým zajistíte správnou výšku sedáku a ideální sklon opěrky a tím i zdravé držení těla během učení. Dle barevných preferencí si můžete vybrat z několika typů.

psacího stolu je důležitá nejen samotná koncepce stolu – velikost pracovní desky, úložné prostory, ale i jeho orientace v prostoru pokoje. Stůl by měl stát u okna kvůli osvětlení, pravákovi by mělo světlo na pracovní desku dopadat zepředu nebo zleva, levákovi zprava. Výška a sklon pracovní desky by měl odpovídat výšce dítěte, ideální je opět polohovatelný nábytek – například dětský rostoucí stůl od Čilka. Psací stoly od Čilka jsou ve většině případů navrženy tak, aby na ně bylo možné umístit policový nástavec, čím ušetříte mnoho času i starostí při vymýšlení úložných prostor.

Školní potřeby by ovšem ze školákova pokoje určitě neměly vytlačit hračky. Hračky dokážou výborně rozvíjet motorické schopnosti, fantazii i sociální cítění, proto se skvěle hodí i jako pomůcka při učení, které samozřejmě není jen otázkou školních lavic, ale hlavně rozvoje v prostředí domova.

stul-flora

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení