Jak zařídit dětský pokoj

Otázka, kterou si kladou mnozí rodiče. Velmi často jsou totiž dětské pokoje poddimenzované, a potom musíte při jeho zařizování bojovat s každým centimetrem. Poradíme Vám, jak si vybrat ten správný dětský nábytek, jaké použít barvy a další tipy, jak malý dětský pokoj zařídit. 

1) Dle věku dítěte pořádně promyslete, jaký nábytek opravdu potřebuje. Dětský nábytek můžete průběžně dle potřeby dokupovat a nemusíte tak například zbytečně ubírat malému dítěti volnou plochu na hraní.

2) V dětském pokoji ponechejte pouze věci, které v dané době dítě opravdu využívá. Často se stává, že skříně slouží jako skladiště starého, již nenošeného oblečení, ve skříňkách jsou hračky, s kterými si dítě už nehraje, apod.. 

3) Vyvarujte se tmavým odstínům a tapetám s výrazným dekorem, opticky tak zmenšíte už tak dost malý prostor pokoje.

4) Dovoluje-li to věk sourozenců a dispozice dětského pokoje, zakoupením postele patrové ušetříte mnoho místa.

5) Starý nábytek z jiných pokojů (ložnice, obývací pokoj,...) je naprosto nevhodný, jelikož byl navrhován k jinému účelu. Dětský nábytek má nejen plnit odlišnou funkci, ale také musí splňovat přísnější bezpečnostní požadavky. To platí pro všechny dětské pokoje!

psaci-stul-compact

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení