Dětský nábytek vs. nábytek pro dospělé

Dětský nábytek se jako specifická nábytkářská kategorie začíná vyčleňovat v 2. polovině 19. století, zpočátku se jednalo pouze o zmenšeniny nábytku pro dospělé, ke konci století se již objevují klasické dětské postýlkyžidličky, atd.. Největší vývoj v oblasti nábytku pro děti však zaznamenáváme především v posledních deseti letech, kde již není nábytek přizpůsobený dětem jen z hlediska ergonomie a bezpečnosti konstrukce, ale také po vizuální stránce, jež se podílí na psychickém vývoji dítěte. Mylná představa rodičů o vhodnosti staré ložnicové sestavy jako nábytku do dětského pokoje je naštěstí v dnešní době už jen výjimečná. Stále se ovšem setkáváme s takovými, kteří kupují nekvalitní dětský nábytek, čímž svým dětem také neprospívají. Nábytek pro dospělé se od dětského nábytku liší zejména v těchto ohledech: 

 

1) Konstrukce a použité materiály - oblení hran, pevnost, stabilita, zapuštěné spojovací prvky, žádné výčnělky, důraz na zdravotní nezávadnost, vyšší odolnost vůči otěru a působení slin, kvalita zpracování, atd..

2) Ergonomie - přizpůsobení nábytku vzhledem k velikosti těla, hmotnosti, pohlaví a věku dítěte.

3) Funkce - dětský nábytek musí plnit funkci úložnou (správně nadimenzované úložné prostory), spací a pracovní (dle věku dítěte: zájmové, školní činnosti a práce s počítačem); interiér dětského pokoje tedy spojuje zónu činností, úložnou a komunikační.

                           flora_pir_t

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení