Úložný nábytek do dětského pokoje

Pořádek je základ dobré funkčnosti prostoru. K ukládání věcí slouží úložný nábytek, který dělíme na malý a velký úložný prostor. Musí vyhovovat požadavkům na ukládání široké řady předmětů, které se neustále mění, což v dětském pokoji platí dvojnásobně. Dětský nábytek je specifickou kategorií a i v tomto ohledu musíme prostředí dětem přizpůsobit. Oblečení, hračky, školní a výtvarné potřeby, knihy a mnoho dalších předmětů musí dětské pokoje pojmout, a to tak, aby zbývalo dostatek místa pro ostatní aktivity. A jako každý nábytek pro děti, musí být bezpečný, ergonomicky vyhovující a také vzhledově zajímavý, aby rozvíjel dětskou kreativitu.


Malý úložný prostor

Je tvořen nábytkem, který umožňuje ukládání drobných předmětů denní potřeby a předmětů zájmových aktivit. V dětském pokoji se jedná zejména o tyto zařizovací prvky:

Komoda: neboli skříňka tvořená zásuvkami, je využívaná nejčastěji pro spodní prádlo a další drobné oblečení či školní a výtvarné potřeby.

Skříňka (s dvířky): skříňku s dvířky vybíráme pro věci, které nechceme, aby byly vidět a rušily nám harmonii a pořádek v dětském pokoji

Nika (bez dvířek): skříňka s otevřenými policemi, sloužící předmětům, které chceme mít na očích či rychle po ruce.

Police (umístění na stěnu): umístěním na stěnu nám nezabírají podlahovou plochu a využijeme je pro knihy, hračky i dekorace.

Knihovna: dětský nábytek, který má nečastěji podobu kombinace skříňky ve spodní části a niky v části horní. 


Velký úložný prostor

Do této kategorie spadají skříně, a to jak vestavěné, tak i solitéry samostatně stojící. V dětském pokoji jsou primárně určeny k ukládání oblečení. Základní požadavky na dětské skříně jsou: správné dimenzování - bezpečnost, jednoduchá obsluha, dostatečná kapacita, účelné vniřní členění, dobrá ochrana před prachem.

 

Tip: v dětském pokoji najde velké uplatnění úložný prostor v podobě výsuvné postele, kam si Vaše děti budou moci dát spoustu hraček a až vyrostou, bude postel sloužit pro příležitostné přespání kamarádů či příbuzných.